« Inspiruj se kápnutími ostatních

O projektu NaplňKbelík.cz

Kbelík a naběračka

Každý máme neviditelný kbelík. Když je plný, cítíme se dobře. Když je prázdný, cítíme se zle. Kromě kbelíku máme také neviditelnou naběračku. Cokoli pozitivního uděláme druhým lidem, naběračkou doplníme do jejich pomyslného kbelíku. Kdykoliv přidáme jim, přidáme i sobě. A platí to i naopak. Cokoli negativního uděláme, z kbelíku druhých ubereme. Kdykoli vezmeme z jiného, ubereme i sobě.

Kouření zkracuje život o pět až sedm let. Převaha negativních emocí nás potom, např. podle studie Gallupova ústavu, stojí v průměru deset let. Prakticky každý podobný výzkum trvale potvrzuje, že kbelíky většiny z nás jsou spíše prázdné. Projekt “Naplň kbelík” jsme vytvořili proto, abychom si nejenom prodloužili život, ale abychom do něho dostali i více radosti. Všimli jste si, že emoce jsou nakažlivější než chřipka? Že když se cítíme dobře, zanedlouho se dobře cítí celé naše okolí? A že to platí i naopak? Abychom pomohli sami sobě a svým blízkým, rozhodli jsme se vytvořit databanku činností, které plník kbelík, tj. budují důvěru a blízkost, potěší, nadchnou a změní den nebo rovnou i život. Věříme, že nejsme sami, kdo tento projekt potřebuje a tedy ocení.

Realizační tým

 • Tomáš Hajzler Tomáš Hajzlerautor myšlenky projektu

  Propagátor svobody v práci. Více info na blogu či Twitteru.

 • Lukáš Plíhal Lukáš Plíhalkoncept projektu

  Ideolog a kamarád sympatickejch lidí a zvířátek. Člen anarchistické skupiny Pospolu. Více na LinkedIn a Twitteru.

 • Eva Klečková Eva Klečkováautorka vzhledu

  Více na Eflo nebo na Facebooku.

 • Petr Heinz Petr Heinzprogramování a databáze

  Mladý student z Ostravy, jehož svět informatiky vtáhl a nepustil - více info na petr.sexypixely.cz

 • Adam Marčan Adam MarčanHTML & CSS, UX

  Webový designér, který rád žije a zkoumá život. Miluje minimalismus a své srdce odezdává do projektů hodných šíření - například Naučmese.cz